8/5/2021
پنج شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به مأرب، البیضاء و صعده

حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به مأرب، البیضاء و صعده

ائتلاف سعودی در راستای سرپوش گذاشتن بر شکست‌های پیاپی خود در جبهه‌های مختلف، سه استان مأرب، البیضاء و صعده را بمباران کرد.

اعتمادآنلاین| ائتلاف سعودی-آمریکایی مجموعا 8 بار به مناطق مختلف استان‌های مأرب، صعده و البیضاء حمله کردند.

 

به گزارش ایرنا به نقل از العهد، عربستان که طی ماه‌های اخیر شکست‌های پی در پی در برابر رزمندگان ارتش یمن و رزمندگان انصار الله در مأرب متحمل شده است، دیروز (چهارشنبه) طی 5 نوبت شهرستان صراوح استان مأرب را بمباران کرد.

 

جنگنده‌ - بمب افکن های ائتلاف سعودی دیروز همچنین 2 بار شهرستان «ناطع» استان البیضاء را که به تازگی بخش وسیعی از آن تحت کنترل رزمندگان یمنی قرار گرفته، هدف قرار دادند.

 

ائتلاف متجاوز به یمن همچنین شهرستان «کتاف» استان صعده را نیز بمباران کرد.

 

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به کشور یمن را آغاز کرد، اما طی بیش از 6 سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

 

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها