9/22/2021
چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
تلفات سیل در هند به 136 نفر رسید

تلفات سیل در هند به 136 نفر رسید

با ادامه بارش‌های سیل آسا در ایالت ماهاراشترا واقع در جنوب هند، مقامات این کشور از افزایش تلفات انسانی به 136 نفر و همچنین تخلیه 84 هزار نفر ساکنان مناطق سیل زده خبر دادند.

اعتمادآنلاین| سازمان هواشناسی هند اخطار قرمز صادر و اعلام کرده است باران‌های شدید فصلی در جنوب این کشور ادامه خواهد داشت.  


به گزارش ایرنا از "ایندیا تودی"، صبح روز شنبه یک قطار مسافربری به دلیل وقوع سیل در ایالت گوا در همسایگی ماهاراشترا از ریل خارج شد. در این سانحه به کسی آسیبی نرسید.  


مقامات هندی اعلام کرده‌اند تا روز شنبه 136 نفر جان خود را در مناطق مختلف ایالت ماهاراشترا از دست داده‌اند و ده‌ها نفر مفقود هستند.  


هند ارتش خود را برای کمک به سیل‌زدگان به مناطق بحران زده منتقل کرده است.  


در حوالی شهر پونا، بارش‌های شدید دو روز گذشته باعث وقوع سیل شده است و مقامات بیش از 84 هزار نفر از افراد محلی را از روستاها و شهرستان‌ها تخلیه کرده و آنها را به مناطق امن منتقل کرده‌اند.  


همچنین، به دنبال وقوع باران شدید و رانش زمین حداقل 12 روستایی به دلیل رانش زمین در روستای میرگون واقع در ایالت ماهاراشترا در زیر آوار گرفتار شده‌اند.  


باران‌های موسمی (مانسون) که از ژوئن (خرداد/تیر) تا سپتامبر (شهریور/مهر) به طور منظم در هند ادامه دارد، همه ساله خسارت جانی و مالی زیادی در این منطقه دارد.  


تلفات سیل در هند به صورت سالانه افزایش داشته است. در سال 2016 این تلفات 936 نفر بود که در سال 2017 تعداد کشته شدگان به یک هزار و 200 نفر افزایش یافت.  


در سال 2019 نیز بیش از یک هزار و 900 نفر در هند به دلیل سیل و طوفان جان خود را از دست دادند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها