9/19/2021
یکشنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
سهم 30 درصدی مصرف برق خانگی در تهران
یک عضو شورای شهر تهران تاکید کرد:

سهم 30 درصدی مصرف برق خانگی در تهران

عضو شورای شهر تهران درباره لایحه ساختمان سبز و معماری پایدار گفت: ضرورت نخست در مورد ساختمان سبز در شهر تهران، مصرف بالای انرژی و آب در شهر تهران است که الزامی می‌سازد الگوی ساخت را در بخش خصوصی به سمت بهینه‌سازی مصرف هدایت کنیم.

اعتمادآنلاین| سید آرش حسینی میلانی در سیصد و چهاردهمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران درباره لایحه ساختمان سبز و معماری پایدار به مقررات بالادستی اشاره کرد و اظهار داشت: دستورالعمل‌های بالادستی و قوانین متعددی وجود دارد که کلیه دستگاه‌ها از جمله شهرداری را ملزم می‌سازد که گام جدی درباره بهینه‌سازی مصرف انرژی و اصلاح الگوی مصرف بردارد. 

 

به گزارش ایسنا، این عضو هیات رییسه شورای شهر با بیان اینکه امسال با مشکل قطعی برق روبرو بودیم، تصریح کرد: مصرف برق خانگی در شهر تهران سهم 30 درصدی دارد و هرچه به سمت بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان‌ها برویم، به کاهش شدت مصرف انرژی در ساختمان‌ها کمک می‌کنیم و این مسأله میسر نمی‌شود جز اینکه زمینه صدور شناسنامه مصرف انرژی ساختمان فراهم شود. 

 

حسینی میلانی با اشاره به تهیه دستورالعمل‌ها و اقداماتی از سوی دستگاه‌های اجرایی و آمادگی آنها برای اجرایی کردن ساختمان سبز خاطرنشان کرد: باید سازوکارهایی برای تشویق رعایت الزامات محیط زیستی در حوزه ساخت و ساز فراهم کنیم. اکنون در استفاده از انرژی خورشیدی در ساختمان‌ها ابتکاراتی وجود دارد که این لایحه از آن ابتکارات حمایت و پشتیبانی و این مسأله را نظام‌مند کرده و کمیته‌ای هم که در این رابطه ایجاد می‌شود، این مسیر را شتاب می‌دهد. 

 

وی ادامه ادامه داد: با تصویب این لایحه، گام محیط زیستی مهمی برای مواجهه با آینده‌ای که با اثرات تغییرات اقلیمی روبرو هستیم برداشته می‌شود. 

 

رییس کمیته محیط‌زیست و خدمات شهری در پایان از پیگیری‌های اداره‌کل محیط‌زیست و توسعه پایدار و هم‌چنین اداره کل شهرسازی در تهیه لایحه ساختمان سبز و معماری پایدار تقدیر کرد.

 

به گزارش ایسنا، این لایحه در نهایت با 17 رای موافق به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها