9/23/2021
پنج شنبه، ۰۱ مهر ۱۴۰۰
مصرف برق 850 هزار مشترک، 20 برابر کم‌مصرف‌ها
مدیرعامل شرکت توانیر اعلام کرد:

مصرف برق 850 هزار مشترک، 20 برابر کم‌مصرف‌ها

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به مصوبه مربوط به افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف برق، گفت: 850 هزار مشترک پر مصرف وجود دارند که به طور متوسط 20 برابر مشترکان کم‌مصرف برق مصرف می‌کنند.

اعتمادآنلاین| «محمدحسن متولی زاده» که در مراسم آغاز «رزمایش سراسری پایش و رصد مدیریت مصرف برق کشور» صحبت می‌کرد در مورد ابلاغیه مربوط به افزایش کردن تعرفه مشترکین پر مصرف برق اظهار داشت: این ابلاغیه در مورد مشترکین پر مصرف است. 850 هزار مشترک پر مصرف وجود دارند که به طور متوسط 20 برابر مشترکین کم مصرف برق مصرف می‌کنند. ما در کشور 8 میلیون و 500 هزار مشترک داریم که در قالب طرح برق عمومی برق رایگان دریافت می‌کنند. 850 هزار مشترک هم هستند که دو برابر این 8 میلیون و 500 هزار نفر برق مصرف می کنند.

 

به گزارش ایرنا،مدیرعامل توانیر ادامه داد: بر اساس مصوبه‌ای که به ما ابلاغ شده ابتدا به مشترکینی که بسیار پرمصرف هستند، اطلاع داده می‌شود. اگر مصرف خود را کاهش دادند، مشمول افزایش نخواهند شد، اما در صورت تداوم مصرف، مقدار مصرف مازاد آنها مشمول این مصوبه خواهد شد.

 

وی ضمن اشاره به استثنایی بودن سال جاری گفت: خشکسالی، کاهش بارندگی و خروج‌بخش مهمی از نیروگاه‌های برق آبی از مدار و افزایش مصارف امسال باعث شد تا شبکه دچار مشکلاتی شود، اما با تلاش همه کارکنان صنعت برق توانستیم از این شرایط عبورکنیم. با این حال از آنجایی که شرایط مذکور تداوم خواهد داشت برآورد ما این است که تا پایان مرداد ماه بایدبا مدیریت صحیح مصرف بر مشکلات غلبه کنیم.

 

مدیرعامل توانیر عنوان داشت: هدف از انجام رزمایش امروز نیز همین کاهش مصرف برق با تمرکز بر ارگان‌ها و نهادها و اصناف مختلف است. هرچه مصارف در این بخش ها کاهش یابد، می تواند تاثیر بزرگی در پایداری شبکه داشته باشد.

 

همچنین، سردار «نصرالله سیف»، جانشین عملیاتی سازمان بسیج در این مراسم گفت: به منظور رعایت حال هموطنانی که به خاطر درگیری با بیماری کرونا و داشتن شرایط خاص مانند جانبازان شیمیایی و سایر افرادی که به دستگاه اکسیژن نیازمندند، می بایست همه‌نسبت به کاهش مصرف برق اقدام کنیم و تا حد امکان مصارف غیرضروری را کاهش دهیم.

 

وی تاکید کرد: وضعیت مطلوب، چیز دیگری است اما اکنون بیش از 10 درصد کمبود تولید برق داریم که باید به نحوی جبران کنیم.

 

سیف با بیان اینکه برق امکان ذخیره سازی گسترده ندارد بر لزوم برگزاری رزمایش مشابه در تمام وزارتخانه تاکید کرد و گفت: هر کس حتی اگر بتواند یک لامپ را خاموش کند، بخش مهمی از مشکل برق حل خواهد شد.

 

به گزارش ایرنا، رزمایش سراسری پایش و رصد مدیریت مصرف برق کشور با محوریت مصارف ادارات، صنوف، کسبه و جلب مشارکت مشترکان خانگی، (طرح شهید عباسپور) با حضور "محمد حسن متولی زاده" مدیرعامل شرکت توانیر و سردار سیف، جانشین عملیاتی سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

 

به گفته «مسعود صادقی»، مدیرکل مهندسی و راهبری شبکه برق در این رزمایش 1500 خودروی عملیاتی، 5 هزار نیروی عملیاتی برقی و هشت هزار نیروی بسیج مشارکت دارند. همچنین تا بیش از 2 هزار نقطه مورد پایش و بازرسی قرار می‌گیرد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها