10/22/2021
جمعه، ۳۰ مهر ۱۴۰۰
چالش‌های محیط‌زیستی کشور مکتوب شد

چالش‌های محیط‌زیستی کشور مکتوب شد

مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست از مکتوب کردن تجربیات مدیران محیط زیست کشور و سیاهه چالش‌های حیات ایران زمین خبر داد.

اعتمادآنلاین| اسماعیل حق‌پرست، مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه چالش ها و راه کارهای محیط زیستی ایران مکتوب شده، گفت: دو کتاب «کابینه سبز» و «سیاهه چالش‌ها» در دست انتشار است و به زودی توزیع می شود. 

 

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه این دو کتاب به همت روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست و صندوق ملی محیط زیست تهیه و منتشر می شود، ادامه داد: مسائل محیط ‌زیستی مانند آلودگی، پسماند، فرسایش خاک، خشکسالی از جمله مهم‌ترین تهدیدهای بشری در آینده است که از مرزهای سیاسی فراتر رفته و تمام کره زمین را در بر گرفته است؛ مدیریت و برنامه‌ریزی برای حل این معضلات زیست‌محیطی نیازمند نگاهی جامع، فراگیر و فرابخشی است. بنابراین در کتاب کابینه سبز، با 43 مدیر ستادی و استانی سازمان حفاظت محیط ‌زیست در دولت دوازدهم با هدف استفاده از تجربه این مدیران در سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و مدیریت چالش‌های محیط ‌زیست در دولت بعدی گفتگو شده است.

 

مدیر کل روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به چالش های محیط زیستی نیز تصریح کرد: محیط‌ زیست و جهانی که در آن به سر می‌بریم، هیچ‌گاه تا این اندازه در معرض خطر نبوده است؛ هم‌زیستی طولانی‌مدت و هماهنگ انسان با دیگر اجزای جهان در اثر پیشرفت تکنولوژی، رشد شهرنشینی و مصرف‌گرایی و تبعات آن مانند تغییر اقلیم، خشکسالی، پسماند و آلودگی طی قرن اخیر از بین رفته و آینده کره زمین و ازجمله خود انسان‌ها در معرض خطر و نابودی قرار گرفته است. 

 

حق پرست افزود: در کتاب سیاهه چالش‌ها، تلاش شده است تا اصلی‌ترین مشکلات زیست‌محیطی ایران در قالب فصل‌های پنج‌گانه (آب، خاک، هوا، پسماند و تنوع زیستی) تبیین و چالش و راه‌کارهای هر کدام از آن‌ها بر اساس نظر کارشناسان بیان شود.

 

کتاب «کابینه سبز» و «سیاهه چالش‌ها» اکنون در دست انتشار است و به زودی در دسترس فعالان محیط زیستی و علاقه مندان قرار می گیرد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها