9/21/2021
سه شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
اتحادیه اروپا شرکت آمازون را نقره‌داغ کرد

اتحادیه اروپا شرکت آمازون را نقره‌داغ کرد

نهاد نظارتی اتحادیه اروپا در اقدامی تنبیهی شرکت آمازون را به پرداخت جریمه بی‌سابقه 886 میلیون دلاری محکوم کرد.

اعتمادآنلاین| خبرگزاری رویترز امروز به نقل از شرکت آمریکایی آمازون نوشت که نهاد نظارتی بروکسل این غول فن‌آوری اطلاعات را به علت سوءاستفاده از اطلاعات شخصی کاربران 886 میلیون و 600 هزار دلار جریمه کرده است. سخنگوی این شرکت اعلام کرده که علیه رأی 16 ژوئیه (25 تیر) «کمیسیون ملی حفاظت داده لوکزامبورگ» درخواست تجدیدنظر خواهد شد.

 

به گزارش ایرنا، بر اساس مقررات اتحادیه اروپا، شرکت‌ها باید پیش از استفاده از اطلاعات کاربران، رضایت آنها را اخذ کنند و در غیر اینصورت با جریمه مواجه خواهند شد.

 

اواخر تیر نیز اعلام شد که فرانسه شرکت گوگل را به دلیل قصور در مذاکره با حسن نیت با رسانه‌ها درمورد استفاده از محتوای مطالبشان طبق قوانین کپی‌رایت اتحادیه اروپا، 500 میلیون یورو (593 میلیون دلار) جریمه کرده است.

 

ایزابلا دو سیلوا رئیس مرکز ملی رقابت فرانسه به خبرنگاران گفت که این بیشترین جریمه‌ای است که تاکنون از سوی این نهاد به دلیل کوتاهی یک شرکت از پایبندی به مقررات آن وضع شده است.

 

مرکز ملی رقابت فرانسه با صدور حکمی به این غول اینترنتی آمریکایی (گوگل) دستور داد به ناشران رسانه‌ای پیشنهاد جبران خسارت بابت استفاده از محتوای دارای حق کپی‌رایت دهد یا خطر پرداخت خسارت مضاعف 900 هزار یورو در روز را پذیرا باشد.

 

اواخر پائیز پارسال نیز نهاد نظارتی فرانسه شرکت آمریکایی گوگل را به اتهام نقض مقررات سایبری این کشور 118 میلیون دلار جریمه کرده بود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها