9/26/2021
یکشنبه، ۰۴ مهر ۱۴۰۰
افزایش 1.4 درصدی صادرات نفت عراق

افزایش 1.4 درصدی صادرات نفت عراق

کل صادرات نفت عراق با احتساب اقلیم کردستان در ماه ژوئیه 1.4 درصد افزایش یافت که به نظر می‌رسد دلیل آن افزایش سهمیه تولید این کشور طبق قرارداد اوپک‌پلاس است.

اعتمادآنلاین| آمارهای وزارت نفت عراق نشان می‌دهد کل صادرات نفت این کشور با احتساب اقلیم کردستان عراق در ماه ژوئیه 1.4 درصد افزایش یافت.

 

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری پلتس، دومین تولیدکننده بزرگ اوپک روزانه در ماه ژوئیه سه میلیون و 278 هزار بشکه نفت تولید کرده که بالاتر از میانگین سه میلیون و 232 هزار بشکه ماه ژوئن است.

 

آمارهای کشتیرانی و وزارت نفت عراق نشان می‌دهد صادرات نفت فدرال عراق در ماه ژوئیه با 0.9 درصد افزایش به روزانه 2 میلیون و 918 هزار بشکه و صادرات نفت اقلیم کردستان از پایانه جیهان با 6 درصد افزایش به روزانه 360 هزار بشکه رسید.

 

سهمیه تولید نفت عراق طبق توافق کاهش عرضه اوپک‌ پلاس در ماه ژوئیه تا روزانه 4 میلیون و 16 هزار بشکه افزایش یافته است، سهمیه تولید این کشور در ماه ژوئن روزانه 3 میلیون و 954 هزار بشکه بود و در ماه جاری میلادی به 4 میلیون و 61 هزار بشکه در روز می‌رسد.

 

اعضای ائتلاف اوپک‌پلاس از ابتدای ماه اوت روزانه 400 هزار بشکه به تولید خود افزوده‌اند، افزایش تولید این ائتلاف تا پایان سال جاری میلادی به روزانه 2 میلیون بشکه می‌رسد.

 

کل صادرات نفت فدرال عراق در ماه ژوئیه شامل 2 میلیون و 821 هزار بشکه از پایانه‌های صادرات نفت جنوب و روزانه 97 هزار و 175 بشکه نفت میدان‌های کرکوک با خط لوله کرکوک-جیهان از پایانه جیهان ترکیه می‌شد.

 

صادرات نفت سنگین میدان قیاره از پایانه‌های جنوبی متوقف شده و صادرات نفت به اردن هم با وجود توافق دو کشور هنوز ازسر گرفته نشده است.

 

آمار شرکت بازاریابی نفت عراق نشان می‌دهد ذخایر نفت این کشور روزانه 1.5 میلیون بشکه طی ماه ژوئیه افزایش یافته که برابر با 48 هزار بشکه در روز است.

 

ارزش صادرات نفت عراق در ماه ژویئه با 6 درصد افزایش به 6 میلیارد و 514 میلیون دلار رسیده است که بالاترین رقم از ابتدای سال 2020 را نشان می‌دهد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها