10/24/2021
یکشنبه، ۰۲ آبان ۱۴۰۰
دختر آلفرد هیچکاک درگذشت

دختر آلفرد هیچکاک درگذشت

«پت هیچکاک» تنها فرزند «آلفرد هیچکاک» کارگردان افسانه‌ای بود که در فیلم‌های «ترس صحنه»، «روانی» و «غریبه در قطار» مقابل دوربین پدرش رفته بود. او در نهایت در سن 93 درگذشت.

اعتمادآنلاین| «پت هیچکاک» تنها فرزند «آلفرد هیچکاک» کارگردان بزرگ تاریخ سینما، در سن 93 سالگی درگذشت.

 

به گزارش ایسنا، «پت هیچکاک» تنها فرزند  «آلفرد هیچکاک» کارگردان افسانه‌ای بود که در فیلم های «ترس صحنه»،  «روانی» و  «غریبه در قطار» مقابل دوربین پدرش رفته بود.

 

او که در دوران نوجوانی در دو نمایش تئاتر برادوی نیز به روی صحنه رفته بود ، سابقه حضور در 10 قسمت از مجموعه تلویزیونی «آلفرد هیچکاک» تقدیم می‌کند» را نیز داشت که بین سال‌های 1955 تا 1960  از شبکه CBS  به روی آنتن می رفت و نقش کوتاهی را نیز در فیلم  «ده فرمان» ساخته  «سسیل بی. دمیل» ایفا کرده بود.

 

«پت هیچکاک» با نام کامل «پاتریشیا آلما هیچکاک» که متولد 7 جولای 1928 بود در سال 2004 و در مصاحبه ای با سایت آکادمی اسکار درباره همکاری با پدرش گفته بود: «چیز غیرمعمولی نبود و درست مثل سایر بازیگران درباره صحنه صحبت میکردیم و سپس آن را انجام می‌دادیم».

 

او در مصاحبه دیگری از رابطه بسیار نزدیک با پدرش سخن گفته بود:  «پدرم یکشنبه هر هفته برای خرید و نهار من را بیرون می‌برد و همیشه با هم به کلیسا می رفتیم. وقتی رانندگی یاد گرفتم من پدرم را یکشنبه ها به کلیسا می‌بردم. این که امروز اعتقادات بسیار قوی دارم به دلیل سخت کوشی پدرم است». 

 

«پت هیچکاک» در سال 2003 کتابی با همکاری «لورن بوزرو» نویسنده و فیلمساز فرانسوی با عنوان «آلما هیچکاک: زنی پشت یک مرد» درباره مادرش نوشت و در این کتاب به زندگی و رابطه پدر و مادرش پرداخت.

 

رابطه  «آلفرد هیچکاک» و همسرش در فیلم «هیچکاک» محصول 2012 با بازی «آنتونی هاپکینز» و «هان میرن» نیز به تصویر کشیده شده است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها