12/7/2021
سه شنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۰
شاخص کل بورس به یک‌و نیم میلیون واحد رسید

شاخص کل بورس به یک‌و نیم میلیون واحد رسید

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 19 هزار و 195 واحد به رقم یک میلیون و 499 هزار و 999 واحد رسید.

اعتمادآنلاین| بورس اوراق بهادار تهران امروز در آخرین روز کاری هفته با رشد قابل توجهی روبه‌رو شد، به گونه‌ای که شاخص کل با رشد 19 هزار و 195 واحد به رقم یک‌میلیون و 499 هزار و 999 واحد رسید. 

 

به گزارش فارس، همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش 5 هزار و 625 واحد به رقم 428 هزار و 315 واحد رسید.

ارزش روز بازار به بیش از 6 میلیون و 23 هزار میلیارد تومان رسید. 

 

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 10 میلیون اوراق و سهام در قالب 902 هزار فقره معامله و به ارزش 7 هزار و 486 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

 

امروز همه شاخص های بورس سبز بودند به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 1.3 درصد رشد کردند. 

 

شاخص و کل و شاخص قیمت با معیار هم‌و زن 1.33 درصد افزایش یافتند. 

 

شاخص آزاد شناور 9 دهم درصد رشد کرد. 

 

شاخص بازار اول بورس یک‌ونیم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس فقط یک‌درصد افزایش یافت. 

 

امروز نمادهای شاخص‌ساز در بورس شامل شستا، پتروشیمی خلیج‌فارس، پالایش نفت اصفهان، چادرملو، سرمایه‌گذاری توسعه معادن، فولاد مبارکه و صنعتی گل‌گهر بوده‌اند. 

 

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با رشد 250 واحد به رقم 21 هزار و 557 واحد رسید. 

 

ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک‌میلیون و 176 هزار میلیارد تومان رسید. 

 

امروز معامله گران در فرابورس بیش از 3.1 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 442 هزار فقره معامله و به ارزش 21 هزار و 122 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

 

امروز نمادهای سنگ‌آهن گهرزمین، آریا ساسول، فولاد هرمزگان، پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، صنعتی مینو و فرابورس ایران بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند. 

 

به گزارش فارس، بورس تهران هم هم‌زمان با تعطیلی بانک‌ها و سایر ادارات از هم‌اکنون تا هفته آینده بسته می‌ماند. این روزها شاخص بورس مرتب رو به افزایش است که یکی از دلایل مهم آن رشد نرخ ارز در بازار و همچنین سودآوری اکثر شرکت‌های بورسی و فرابورسی است که در مجامع خود سود شناسایی کرده‌اند. اما در عین حال سرمایه‌گذاران باید دقت کنند سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است بنابراین باید از محل پس‌اندازهای کناری و در یک چشم‌انداز حداقل یکساله سرمایه‌گذاری و البته با مشاوره، مطالعه و تحقیق صورت گیرد و ترکیبی از سهام انتخاب شود که ریسک کمتر و بازدهی بیشتری در پی داشته باشد.

 

پالایش یکم امروز بعد از 11 ماه با 27درصد زیان از اصل سرمایه به قیمت 7705 تومان معامله می شود که نسبت به 10 هزار تومان عرضه اولیه با 27 درصد زیان همراه است. هنوز خبری از جبران زیان خریداران پالایشی یکم که وزیر اقتصاد قول داده بود،‌نیست.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها