10/26/2021
سه شنبه، ۰۴ آبان ۱۴۰۰
چرا میزبانی ایران از هندبال قهرمانی آسیا لغو شد؟

چرا میزبانی ایران از هندبال قهرمانی آسیا لغو شد؟

رئیس فدراسیون هندبال گفت: با دو و نیم برابر شدن آمار مرگ و میر کرونا ما هیچ توجیهی برای نگهداشتن میزبانی مسابقات قهرمانی هندبال آسیا نداشتیم.

اعتمادآنلاین| در حالی که قرار بود مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا اواخر دی به میزبانی ایران انجام شود اما کنفدراسیون هندبال آسیا روز گذشته عربستان را جایگزین ایران کرد.

 

به گزارش ایسنا، علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال، در مورد گرفتن میزبانی مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا از ایران اظهار کرد: فدراسیون آسیا حدود 40 روز پیش به ما اعلام کرد که می‌خواهیم میزبانی را بگیریم، چون سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که وضعیت ایران از نظر تعداد کشته‌ها نامطلوب است و آمار ابتلای روزانه هم بسیار بالاست. همین موضوع باعث شده که تعداد زیادی از کشورها اعتراض شدید کنند. از طرفی در بررسی های ما هم وضعیت ایران خوب نیست. 

 

رئیس فدراسیون هندبال در ادامه افزود: دو روز بعد از آن موضوع، در دفتر علی نژاد با اعضای کنفدراسیون هندبال به صورت ویدئو کنفرانسی صحبت کردیم. آنها آمار و ارقام دو، سه هفته قبل ایران را درآورده و تحلیل کرده بودند. به ما گفتند  آمار ابتلا، مرگ و  واکسیناسیون شما خوب نیست، در نتیجه نمی‌توانیم پیش بینی کنیم که وضعیت شما در دی ماه به چه صورتی خواهد بود. از طرفی باید میزبان را زودتر اعلام کنیم تا چند ماهی فرصت آماده سازی مقدمات کار را داشته باشد. 

 

پاکدل در ادامه بیان کرد: من و علی‌نژاد آن زمان بر اساس تجربه‌ پیک‌های قبلی که یک ماه طول می‌کشید، تصور می‌کردیم که در روزهای آینده روند نزولی می‌شود به همین دلیل تقاضای فرصت داشتیم که ابتدا دو هفته و سپس تا یک ماه یعنی تا آخر آگوست که روز سه‌شنبه بود به ما فرصت دادند. متاسفانه بر خلاف پیش بینی‌ها نه تنها آمارمان نزولی نشد بلکه تعداد فوتی‌هایمان تقریبا دو و نیم برابر شد و هیچ توجیهی نداشتیم.  البته از فدراسیون آسیا انتظار داشتیم که قبل از اعلام میزبانی کشور دیگری، به ما به صورت رسمی اطلاع می‌داد، اما ما هم از سایت رسمی فدراسیون آسیا متوجه شدیم که میزبانی را به عربستان داده‌اند. 

 

پاکدل در پاسخ به این سوال که در این ماجرا مسائل دیگر در کار نیست؟ گفت: بعید می‌دانم، ممکن است مسائل دیگری در کنارش باشد، اما صرفا آن مشکلات نیست چون در این صورت از روز اول میزبانی را به ما نمی‌دادند. 

 

رییس فدراسیون هندبال در مورد اینکه ایران میزبان مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان است و چرا در هندبال نمی‌توان میزبان بود؟ گفت: شرایط هندبال فرق می‌کند. 10 روز پیش پوستر مسابقات والیبال نوجوانان جهان را برای فدراسیون هندبال آسیا فرستادم. 6 صفحه به من جواب دادند که شرایط رشته ما متفاوت است، 23 نفر در زمین می‌آیند، هندبال پرتنش ترین رشته توپی است، بازیکنان مدام رخ به رخ با هم درگیر هستند، برخوردها و تماس‌ها زیاد است و اگر کسی مبتلا باشد کل جام را درگیر می‌کند. آنها هم توجیهات خاص خود را داشتند.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها