9/23/2021
پنج شنبه، ۰۱ مهر ۱۴۰۰
پیش‌بینی مرگ 10 میلیون نفر در جهان در صورت شکست معاهدات اقلیمی
کارشناسان مطالعات جوی در گزارشی هشدار دادند:

پیش‌بینی مرگ 10 میلیون نفر در جهان در صورت شکست معاهدات اقلیمی

کارشناسان مطالعات جوی در گزارشی هشدار دادند: درصورتیکه رهبران جهان در دستیابی به توافق برای کاهش قابل توجه انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 ناکام بمانند، 10 میلیون نفر بر اثر "افزایش شدید دما" جان خود را از دست خواهند داد.

اعتمادآنلاین| همچنین محققان تاکید کردند: در این شرایط ممکن است تولید محصولات کشاورزی تا سال 2050 حدود 30 درصد کاهش یابد و این درحالیست که میزان مواد غذایی مورد نیاز جمعیت در حال گسترش 50 درصد افزایش می یابد.

 

به گزارش ایسنا، در این گزارش که پیش از کنفرانس تغییرات آب‌وهوایی سازمان ملل‌متحد موسوم به COP26 تهیه شده، پیش بینی شده است که از سال 2040 میلادی، پیامدهای شدید تغییرات اقلیمی تثبیت خواهد شد و نمی توان برای مقابله با آن کاری کرد مگر آنکه انتشار گازهای گلخانه ای تا قبل از سال 2030 "به شدت" کاهش یابد.

 

در این گزارش آمده است: محصولات ذرت با آسیب بیشتری روبرو هستند زیرا کاهش 10 درصدی تولید این محصول در ایالات متحده، چین، برزیل و آرژانتین که بیشتر محصولات در آن کشت می شود، پیش بینی شده است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز، در این گزارش آمده است که تا سال 2030 بیش از 400 میلیون نفر "قادر به کار در فضای آزاد" نخواهند بود و پیش بینی می شود 10 میلیون نفر به دلیل "استرس گرمایی" جان خود را از دست بدهند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها