12/3/2021
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
خیزش گرد و خاک در شرق کشور/ بارش ‌پراکنده در 4 استان
هواشناسی:

خیزش گرد و خاک در شرق کشور/ بارش ‌پراکنده در 4 استان

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ‌پیش‌بینی آسمانی صاف برای غالب مناطق کشور، از بارش ‌پراکنده در چهار استان کشور و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در شرق کشور طی ‌پنج روز آینده خبر داد.

اعتمادآنلاین| صادق ضیاییان ضمن اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی، طی پنج روز آینده در استان‌های گلستان، مازندران و روزهای جمعه و شنبه (26 و 27 شهریور) در استان‌های گیلان و اردبیل به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر گاهی بارش پراکنده رخ می‌دهد، اظهار کرد: طی این مدت در سایر مناطق کشور آسمان صاف و جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: سرعت وزش باد در برخی ساعات در نوار شرقی کشور افزایش می‌یابد و در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان در منطقه زابل خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود.

 

به گفته ضیاییان، بعد از ظهر جمعه و روز شنبه (26 و 27 شهریور) در غرب سواحل دریای خزر در استان‌های گیلان و غرب مازندران ابرناکی و بارش پراکنده رخ می‌دهد همچنین جمعه (26 شهریور) در استان‌های ایلام و خوزستان سرعت وزش باد افزایش می‌یابد.

 

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (25 شهریور) صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه (26 شهریور) نیز صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (24 و 25 شهریور) اهواز با بالاترین دمای 44 درجه سانتیگراد گرم‌ترین و رشت با بیشینه دمای 28 درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها