9/26/2021
یکشنبه، ۰۴ مهر ۱۴۰۰
افزایش موارد ابتلا به کرونا در چین و اعمال محدودیتها

افزایش موارد ابتلا به کرونا در چین و اعمال محدودیتها

با افزایش موارد ابتلا به کروناویروس در چین، مقامات این کشور به اعمال قرنطینه محلی اقدام کردند.

اعتمادآنلاین| مقامات چین امروز (چهارشنبه) و در میان جدیدترین موج موارد ابتلا به کووید-19، محدودیتها را افزایش داده و غربالگری گسترده را به منظور شناسایی بیماران در شهرهای سواحل شرقی آغاز کرده اند.

 

به گزارش ایسنا، در عوارضی اطراف شهر پوتیان در استان فوجیان، ایستگاه هایی برای انجام تست کرونا راه اندازی شده است. در شهرهای اطراف نیز محدودیتهای سفر اعمال شده چرا که سویه دلتا در منطقه گسترش یافته است.

 

کمیسیون ملی سلامت چین امروز اعلام کرد: 50 مورد دیگر ابتلا در مناطق مختلف فوجیان تشخیص داده شده که بیشتر آنها در منطقه پوتیان است.

 

از زمان شروع همه گیری که اولین بار اواخر سال 2019 در شهر ووهان چین شناسایی شد، مقامات چین غربالگری های گسترده، قرنطینه منطقه ای و الزام استفاده از ماسک را اعمال کرده است.

 

در روزهای اخیر حداقل 152 مورد جدید ابتلا در فوجیان مشاهده شده که موجب شد منع خروج از خانه، تعطیلی اماکن تفریحی، غذاخوری ها و باشگاه ها در کنار لغو فعالیت های گروهی برای نواحی درگیر اعمال شود.

 

چین تا حد زیادی شیوع بیماری کووید-19 را کنترل کرده اما گسترش بیماری در مناطق مختلف این کشور آغاز شده و ادامه دارد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس، طبق اعلام کمیسیون ملی سلامت چین تاکنون بیش از دو میلیارد دُز واکسن کرونا در این کشور تزریق شده است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها