9/28/2021
سه شنبه، ۰۶ مهر ۱۴۰۰
جدایی کریستوفر نولان از برادران وارنر پس از 19 سال

جدایی کریستوفر نولان از برادران وارنر پس از 19 سال

کریستوفر نولان پس از نزدیک به دو دهه همکاری با برادران وارنر، فیلم جدیدش را با یونیورسال به سینما خواهد آورد.

اعتمادآنلاین| این سینماگر آمریکایی که مهمترین آثار خود را در 19 سال گذشته با همکاری برادران وارنر ساخته، اعلام کرده که فیلم جدیدش را با بودجه 100 میلیون دلاری کمپانی یونیورسال خواهد ساخت.

 

به گزارش ایسنا، این پروژه جدید درباره «رابرت اوپنهیمر» و ایجاد اولین بمب اتمی دنیا و همچنین درخواست او برای کنترل بین المللی سلاح‌های اتمی و مخالفت بعدی او با ساخت بمب هیدروژنی است. فیلمبرداری این فیلم در سه ماهه نخست سال 2022 آغاز خواهد شد و در اواخر 2023 یا سال 2024 اکران می‌شود.

 

از مهمترین دلایل جدایی نولان از برداران وارنر و پیوستن به کمپانی رقیب می‌توان به نارضایتی او از تصمیم برادران وارنر برای اکران همزمان همه آثار سینمایی سال 2021 در سینما و سامانه نمایش آنلاین HBO Max در سایه همه‌گیری ویروس کرونا باشد.

 

نولان پیش از این به صراحت مخالفت خود را با چنین تصمیمی اعلام کرده بود: «برخی از بزرگترین فیلمسازان و ستاره‌های سینما در حالی شب به رختخواب رفتند که فکر می‌کردند برای بهترین استودیو فیلمسازی کار می‌کنند اما فردا صبح متوجه شدند که کارمند بدترین سامانه نمایش آنلاین شده‌اند».

 

 «کریستوفر نولان» در چند سال گذشته در سه‌گانه «شوالیه سیاه»، «تلقین»، «دانکرک» و همچنین فیلم «تنت» همکاری داشته‌اند. ر سال 2020 نیز اختلاف‌هایی بر سر نحوه اکران فیلم «تنت» که با هزینه 200 میلیون دلار ساخته شد بود، وجود داشت و نولان امیدوار بود فیلمش بتواند سینمای تحت تاثیر کرونا را احیا کند، اما برادران وارنر نسبت به این موضوع مطمئن نبودند چرا که اکثر سینماهای آمریکا تعطیل بودند و ایده واکسنِ در دسترس برای همه چیزی شبیه به یک رویا بود. در نهایت کمپانی برادران وارنر از تصمیم نولان در اکران سینمایی «تنت» حمایت کرد اما این فیلم در گیشه شکست خورد و تنها 50 میلیون دلار فروخت.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها