10/19/2021
سه شنبه، ۲۷ مهر ۱۴۰۰
واکسیناسیون کرونا، تقاضای نفت را احیا می‌کند
آژانس بین‌المللی انرژی:

واکسیناسیون کرونا، تقاضای نفت را احیا می‌کند

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که واکسیناسیون برای مقابله با ویروس کرونا روند احیای تقاضای نفت خام را تسریع می‌کند.

اعتمادآنلاین| آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) روز سه‌شنبه (23 شهریورماه) اعلام کرد که کاهش سه ماه تقاضای جهانی نفت به‌دلیل گسترش سویه دلتا ویروس کرونا و محدودیت‌های اعمال‌شده به‌ویژه در آسیا، با عرضه واکسن‌های مختلف جبران و تقاضای نفت دوباره احیا می‌شود.

 

به گزارش ایلنا از خبرگزاری رویترز، این نهاد مستقر در پاریس در گزارش چشم‌انداز کوتاه مدت ماهانه خود اعلام کرد: اکنون نشانه‌هایی مبنی بر کاهش موارد ابتلا به کرونا مشاهده می‌شود و انتظار می‌رود تقاضای نفت در ماه اکتبر یک میلیون و 600 هزار بشکه در روز افزایش یابد و احیای تقاضا تا پایان سال ادامه می‌یابد.

 

آژانس بین‌المللی انرژی برآورد کرد که بازار از سه ماه چهارم سال جاری میلادی جهش قابل توجهی داشته باشد، دلیل این مسئله افزایش تقاضا و پیشرفت مستمر در برنامه‌های واکسیناسیون است.

 

با این حال، گسترش نوع دلتای ویروس کرونا در ماه‌های اخیر سبب شد این آژانس پیش‌بینی خود از رشد تقاضا در مجموع سال جاری میلادی را 105 هزار بشکه در روز کاهش دهد، اما برآورد خود برای سال 2022 میلادی را 85 هزار بشکه در روز افزایش داد.

 

پیش‌بینی‌های آژانس بین‌المللی انرژی برای رشد تقاضا در سال جاری میلادی 760 هزار بشکه در روز کمتر از برآوردهای روز دوشنبه (22 شهریورماه) اوپک و چشم‌انداز رشد آن در سال 2022 میلادی، 950 هزار بشکه در روز کمتر از اوپک بود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها