10/22/2021
جمعه، ۳۰ مهر ۱۴۰۰
خاندان آل سعود در بین 10 خانواده ثروتمند جهان

خاندان آل سعود در بین 10 خانواده ثروتمند جهان

خاندان حاکم آل سعود در جدیدترین فهرست ثروتمندترین خانواده‌های جهان در رتبه پنجم قرار گرفت.

اعتمادآنلاین| خبرگزاری بلومبرگ جدیدترین فهرست ثروتمندترین خانواده‌های جهان را منتشر کرد.

 

به گزارش ایسنا، براساس این فهرست، خانواده آمریکایی "والتون" صاحب شرکت خرده فروشی "وال مارت" با دارایی 238.2 میلیارد دلار در مرتبه نخست قرار دارد. وال مارت به‌ عنوان بزرگترین شرکت جهان شناخته می‌شود.

 

خانواده آمریکایی "مارس" صاحب برند تجاری مشهور "مارس" با ثروتی به ارزش 141.9 میلیارد دلار در رتبه دوم قرار دارد.

 

خانواده "کوچ" با ثروتی به ارزش 124.4 میلیارد دلار در رتبه سوم و خانواده "هرمس" فعال در تجارت کالاهای فاخر  با دارایی 111.6 میلیارد دلار در رتبه چهارم قرار دارد.

 

پس از این 4 خانواده، خاندان آل سعود با 100 میلیارد دلار ثروت در رتبه پنجم قرار دارد و تنها خانواده ثروتمند عرب در این فهرست محسوب می‌شود.

 

اصلی‌ترین منبع درآمد عربستان نفت است اما براساس مطالعات اخیر ذخایر غنی از منابع معدنی نیز در این کشور کشف شده و ذخایر این منابع حدود 1.3 تریلیون دلار تخمین زده شده است.

 

در این فهرست رتبه ششم نیز نصیب خانواده هندی آمبانی مالک شرکت صنعتی "رلیانس" با ثروتی به ارزش 93.7 میلیارد دلار شده است.

 

اما خانواده فرانسوی "ورتایمر" صاحب برند تجاری "شنل" با 61.8 میلیارد دلار در رتبه هفتم، خانواده آمریکایی "جانسون"، فعال در زمینه های سرمایه گذاری و تامین بودجه با 61.2 میلیارد دلار در رتبه هشتم، خانواده "تامسون" مالک خبرگزاری مشهور "رویترز" با ثروتی به ارزش 61.1 میلیارد دلار در رتبه نهم و در نهایت خانواده آلمانی "بورینگر" فعال در بخش صنایع بین المللی با دارایی به ارزش 59.2 میلیارد دلار در رتبه دهم قرار دارد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها