10/27/2021
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۴۰۰
بهشت زهرا باید به قطب فرهنگی کشور تبدیل شود
زاکانی، شهردار تهران:

بهشت زهرا باید به قطب فرهنگی کشور تبدیل شود

شهردار تهران با اشاره به حضور تعداد کثیری از شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم در گلزار شهدای بهشت زهرا (س)، گفت: این محل نورانی باید به قطب فرهنگی کشور تبدیل شود.

اعتمادآنلاین| علیرضا زاکانی روز پنجشنبه در مراسم نواختن یازدهمین زنگ دانش آموز شهید با عنوان دانش آموزان دیروز و آموزگاران امروز در بهشت زهرا (س)، اظهار داشت: گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به یک مکان تعلیم، تربیت و علم آموزی تبدیل خواهد شد.

 

به گزارش ایرنا، وی با اینکه برنامه ریزی لازم از سوی شهردای تهران برای تبدیل بهشت زهرا (س) به یک کانون فرهنگی انجام شده است، خاطرنشان کرد: برای این منظور 584 هکتار از اراضی بهشت زهرا و 12 هکتار از گلزار شهدا پیش بینی شده است.

 

زاکانی اضافه کرد: برنامه ریزی های عملی پیش بینی شده برای این منظور به زودی از سوی شهرداری تهران اعلام خواهد شد.

 

شهردار پایتخت با بیان اینکه ما به عنوان میراث داران شهدا رسالت سنگین و بزرگی بر عهده داریم، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از این لحاظ که ادامه دهند مکتب عاشورا بوده و شهدای زیادی در راه تحقق آن خون داده اند نظامی مقدس و مسئولیت گرفتن در آن کار سخت و خطیری است.

 

زاکانی ادامه داد: با نگاهی به زندگی و مشی شهدا باید بدانیم که تا آخرین قطره خون باید در راه اعتلای نظام جمهوری اسلامی تلاش کنیم و وقتی تمامی داشته ها و نداشته هایمان را مانند شهدا در راه نظام فدا نکردیم به عملکرد خودمان شک داشته باشیم.

 

سهم 50 درصدی شهرداری تهران از تزریق واکسن کرونا

 

شهردار تهران همچنین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای تسریع در واکسیناسیون سراسری کرونا طبق برآورد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزون بر کارکرد قبلی باید تا 10 مهر 700 هزار دز واکسن تزریق کنیم.  

 

زاکانی خاطرنشان کرد: سهم شهرداری در این خصوص علاوه بر مسیر قبلی 50 درصد است که امکانات آن فراهم شده و از فردا عملیاتی خواهد شد، امیدواریم این سهم را در جهت خدمتگزاری و مصونیت بخشی برای آغاز سال تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان انجام بدهیم.

 

این مسئول همچنین با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: بخش عمده اقدامات شهرداری در این بخش مربوط به حوزه حمل و نقل است که باید تمهیدات لازم را برای خدمت رسانی به قشر دانشجو و دانش آموز فراهم کنیم.

 

شهردار تهران تاکید کرد: مفتخریم که یازدهمین سال زنگ دانش آموز شهید را همزمان با سال تحصیلی 1400 در کنار بیش از 30 هزار شهید گلگون کفن آغاز می کنیم و امیدواریم شهدا مدد برسانند تا خدمت به مردم را به صورت شایسته پیشه خودمان کنیم.

 

یازدهمین زنگ دانش‌آموز شهید با عنوان دانش آموزان دیروز، آموزگاران روز پنجشنبه به مناسبت بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حضور علیرضا زاکانی شهرداری تهران و جمعی از خانوده‌های معظم شهدا در قطعه 40 بهشت زهرا (س) برگزار شد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها