10/16/2021
شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰
روسیه 15 نیروگاه اتمی جدید می‌سازد

روسیه 15 نیروگاه اتمی جدید می‌سازد

مدیرعامل شرکت دولتی روس اتم اعلام کرد که قرار است تعداد رآکتورهای هسته‌ای تقریبا در تمام نیروگاه‌های این کشور افزایش یابد.

اعتمادآنلاین| الکسی لیخاچف، مدیرعامل شرکت روس‌اتم روسیه اعلام کرد که قرار است تعداد واحدهای هسته‌ای در اکثر نیروگاه‌های این کشور افزایش یابد.

 

به گزارش فارس به نقل از راشا تودی، وی گفت: روسیه می‌خواهد به صورت تدریجی رآکتورهایی که در دهه 1970 میلادی و در زمان شوروی ساخته هشده را از مدار خارج کند و قرار است 15 واحد جدید تا سال 2035 جایگزین آنها شود. 

 

وی که هم اکنون برای شرکت در مجمع عمومی آژانس بین المللی انرژی به وین اتریش سفر کرده ادامه داد: برنامه ما این است که رآکتورهای جدید را در نیروگاه‌های کنونی بسازیم و واحدهای جدیدی را هم به آنها اضافه کنیم. قرار است هر کدام از این واحدها 1200 مگاوات ظرفیت تولید نیرو داشته و رآکتورهای نسل سوم به بعد در آنها نصب شود.

 

لیخاچف تأکید کرد: تصمیم‌گیری‌هایی نیز در باره ایجاد نیروگاه‌های کوچک هسته‌ای در روسیه گرفته شده و روند اجرای آزمایشی آنها آغاز شده است که قرار است این نیروگاه‌ها در برخی موارد روی کشتی‌ها سوار شده و به مناطق دوردست روسیه اعزام شوند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها