10/20/2021
چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰
آتش سوزی جنگل های کردکوی استان گلستان اطفا شد
رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفاء حریق هوایی وزارت دفاع:

آتش سوزی جنگل های کردکوی استان گلستان اطفا شد

خلبان محمد مهدی نوری آل آقا با اشاره به آتش سوزی جنگل های کردکوی گفت: 3 فروند بالگرد اطفا طی سه روز در منطقه حضور داشتند و در روز اول و دوم دو فروند بالگرد عملیات موفق و خوبی داشتند. ولی روز سوم با اضافه شدن یک بالگرد دیگر هم به دلیل وضعیت هوا و پایین بودن سقف ابر موفق به انجام ادامه عملیات نشدند.

اعتمادآنلاین| خلبان نوری آل آقا گفت: بنابر بر اعلام مراجع ذی صلاح آتش‌سوزی از ظهر روز پنجشنبه یکم مهرماه در منطقه «زرشک چال» ارتفاعات درازنو شهرستان کردکوی به وقوع پیوست و طی سه روز گسترش یافت.

 

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت دفاع، وی ادامه داد: در این سه روز حدود 200 هکتار از مناطق جنگلی درازنو دچار آتش‌سوزی شد وبه علت وزش باد با سرعت بیش از 60 کیلومتر، مهار آتش به دست نیروهای مردمی بسیار دشوار شد.

 

خلبان نوری آل آقا با بیان اینکه پس از درخواست از مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع، بالگرد مستقر در گرگان بلافاصله با تیم بالگردی به منطقه اعزام شد و بر اساس درخواست و نیاز دو فروند بالگرد دیگر نیز اضافه نمودیم .

 

وی با اشاره به اینکه عامل آتش سوزی ها ی 95 درصد مناطق جنگلی و عرصه‌های منابع طبیعی عوامل انسانی است خاطرنشان ساخت: نیروهای آتش نشانی، منابع طبیعی، هلال احمر، یگان ویژه نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و بسیج مردمی تلاش زیادی برای کمک به مهار آتش داشند .

 

وی همچنین افزود: گلستان 452 هزار هکتار عرصه جنگلی و 862 هزار هکتار عرصه مرتعی دارد که جزو مناطق پرخطر از نظر وقوع آتش سوزی هستند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها