10/20/2021
چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰
ویروس کرونا احتمالا 20 تا 50 سال پیش مخفی شده بود
مقام چینی:

ویروس کرونا احتمالا 20 تا 50 سال پیش مخفی شده بود

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین تاکید کرد که احتمال دارد ویروس کووید-19 از 20، 30 یا حتی 50 سال پیش در جایی در جهان مخفی و اکنون فعال شده باشد.

اعتمادآنلاین| «گائو فو» در مجمع 2021 «جونگ گوانچون»، پلتفرم ملی مهم و کلیدی برای نوآوری و گشایش در چین تاکید کرد: «ما چند سال پیش متوجه شدیم که ویروس کرونا احتمالا چالش عظیمی را برای بشریت ایجاد خواهد کرد.»

 

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین، وی به مرور ویروس هایی که از سال 1965 میلادی تاکنون کشف شده اند، پرداخت و افزود: بر این اساس، در سال 2004 میلادی بود که یک ویروس کرونا با نام «HCoV-HKU1» در دانشگاه هنگ کنگ جداسازی شد. اما مطالعات بعدی نشان داد که این ویروس پیشتر در نمونه ویروس ذخیره شده در یک یخچال در برزیل در سال 1995 میلادی وجود داشته است.

 

«گائو فو» گفت: ردیابی ریشه های ویروس کرونا یک سؤال علمی است و اگرچه ویروس جدید امروز کووید-19 نامیده می شود، اما احتمال دارد که 20، 30 و یا حتی 50 سال قبل جایی پنهان شده باشد.»

 

این مقام ارشد چینی از سیاست «پویایی صفر» چین با تمرکز بر سرکوب ویروس کرونا تقدیر کرد و گفت: به طور قطع پویایی صفر ویروس کرونا یک سیاست مطلوب است چرا که سیاستی علمی و مطابق با اصل اولویت زندگی است.

 

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین ضمن تاکید بر اشتراک جهانی واکسن های ضد کرونا و تقویت برنامه ریزی اقدامات مربوط به مدیریت خطرات ناشی از عامل ابتلا به کووید-19 هشدار داد: «اگر جهان واکسن هایش را به اشتراک نگذارد، ویروس را به اشتراک خواهد گذاشت.»

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها