12/3/2021
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
عکس سلفی تاکنون چند کشته بر جای گذاشته است؟
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

عکس سلفی تاکنون چند کشته بر جای گذاشته است؟

به گفته یک اینفلوئنسر، عکس سلفی می‌تواند شما را بکشد، نجات دهد یا در جنگ برای ادامه زندگی به کمک‌تان بیاید.

اعتمادآنلاین| به گفته یک اینفلوئنسر، عکس سلفی می‌تواند شما را بکشد، نجات دهد یا در جنگ برای ادامه زندگی به کمک‌تان بیاید.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، روسیه الیوم در گزارشی با استناد به تحقیقات انجام‌گرفته از سوی یک شرکت متخصص در امور امنیت و خطرات نوشت، 352 نفر از سال 2011 تا به امروز بر اثر گرفتن سلفی جان خود را از دست داده‌اند.

 

طبق ارزیابی کارشناسان شرکت بریتانیایی Rhino Safety، از سال 2011- شروع استفاده از تلفن‌های هوشمند- تا به امروز تلاش برای گرفتن سلفی که بتواند مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد 352 نفر را راهی دیار نیستی کرده است، این در حالی است که چند برابر این تعداد نیز با معلولیت‌ها و آسیب‌های مختلفی به زندگی خود ادامه می‌دهند.

 

جولای گذشته بود که صد هزار نفر از فالوورهای یک دختر 23 هنگ‌کنگی ناراحتی خود را بابت سقوط او از ارتفاع 50 متری ابراز کردند.

 

این دختر که شیائو کیومی نام داشت به دلیل رقصیدن بر فراز تاورکرین (جرثقیل‌های بزرگ ساختمانی) شهرت زیادی برای خود دست و پا کرده بود، اما در آخرین تلاش خود برای جذب مخاطب جان خود را از دست داد.

 

سوفیا چانگ هموطن 32ساله این دختر نیز چندی قبل از او به دلیل سقوط از روی صخره‌ای در کنار یک آبشار هنگام گرفتن عکس سلفی جان خود را از دست داد.

 

سومنات ماهاتری مارگیر 18ساله هندی نیز در حین بوسیدن یک مار کبرا کشته شد.

 

از طرف دیگر، آمیریتبال سینگ خلبان 29ساله هندی نیز حین پرواز با هواپیمای سیسنا 150، وقتی می‌خواست در ارتفاعی بسیار کم سلفی بگیرد، با زمین برخورد کرد، اما دوربینش موفق به ثبت آن لحظه و لحظه برخورد هواپیما با زمین شد.

 

به نقل از این رسانه، یکی از مسخره‌‌ترین مرگ‌ها را 2 مرد رقم زدند که ضامن نارنجک را کشیده و با انفجار آن سلفی گرفتند؛ آنها درجا کشته شدند، اما تصاویر این واقعه در یکی از تلفن‌ها که سالم مانده بود ثبت شد.

 

بر اساس آمار جمع‌آوری‌شده، هندی‌ها با ثبت 184 سلفی مرگبار در رده اول قرار گرفتند، پس از آن آمریکایی‌ها با 25 مورد و روس‌ها با 17 مورد حادثه سلفی مرگبار در رده‌های دوم و سوم این لیست هستند.

 

دولت روسیه تلاش زیادی برای مقابله با این نوع رویکرد اجتماعی داشته و به همین خاطر سال 2015 کتابچه‌ای در مورد قواعد ثبت سلفی امن در این کشور منتشر شد.

 

وزارت کشور روسیه بعد از اینکه طی 6 ماه اول آن سال بر اثر حوادث مرتبط با سلفی 110 شهروند روس کشته یا زخمی شدند (10 شهروند کشته شدند) این کتابچه را منتشر کرد.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها