10/20/2021
چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰
رتبه 26 کشور در صنعت صیادی در جهان

رتبه 26 کشور در صنعت صیادی در جهان

رییس سازمان شیلات ایران از رتبه بیست و ششم کشور در صنعت صیادی در جهان خبر داد و گفت: از نظر ناوگان صید و صیادی در غرب اقیانوس هند، رتبه نخست را داریم.

اعتمادآنلاین| نبی الله خون میرزایی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی، افزود: در صید و صیادی جهان، ایران رتبه بیست و ششم را دارد و در اقیانوس هند رتبه دوم و در غرب اقیانوس هند از نظر ناوگان و صید در رتبه نخست هستیم.

 

به گزارش ایرنا، معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه 140 هزار صیاد ایرانی در عرصه تولید فعال هستند، تصریح کرد: بر اساس برنامه تدوین شده، میزان تولیدات سازمان شیلات در سال گذشته باید یک میلیون و 373 هزار تن بود که به دلیل مشکلات مختلف یک میلیون و 260 هزار تن آن را محقق سازیم.

 

خون میرزایی با بیان اینکه در موضوع پرورش ماهی در قفس باید فعالیت‌های خود را توسعه دهیم، گفت: با بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس، به خودکفایی 95 درصدی در تأمین تجهیزات قفس دست پیدا کرده ایم.

 

رییس سازمان شیلات ایران درباره تحقق فعالیت صیادی افزود: طبق برنامه تولید 660 هزار تن مدنظر قرار گرفته بود که با تلاش مضاعف عدد 715 هزار تن ثبت شد و همچنین در بخش آبزی پروری 91 درصد برنامه ششم محقق شده است.

 

خون میرزایی ابراز امیدواری کرد تولید محصولات دریایی و آبزی کشور در سال 1404 به دو میلیون و 600 هزار تن افزایش یابد.

 

وی تصریح کرد: عمده تلاش ما توسعه آبزی پروری است تا از ذخایر ملی صیانت بیشتری شود و با توجه به این رویکردها نقش بیشتری در تامین امنیت غذایی داشته باشیم.

 

مجموع تولیدات شیلاتی کشور در سال 1399 به بیش از یک میلیون و 222 هزار تن رسیده است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها