10/26/2021
سه شنبه، ۰۴ آبان ۱۴۰۰
اسپونتیک‌لایت واکسن اصلی خواهد شد/ اثربخشی 70درصدی در برابر سویه دلتا
صندوق ملی روسیه:

اسپونتیک‌لایت واکسن اصلی خواهد شد/ اثربخشی 70درصدی در برابر سویه دلتا

صندوق ملی روسیه اعلام کرد واکسن اسپونتیک لایت اثربخشی 70 درصدی را در مقابل سویه دلتا کوید-19 نشان می‌دهد و از این به بعد این محصول «تک‌دز»، واکسن اصلی کشور روسیه خواهد شد.

اعتمادآنلاین| صندوق ثروت ملی روسیه در روز چهارشنبه اعلام کرد واکسن اسپنتیک لایت این کشور سه ماه پس از تزریق،  اثربخشی 70 درصدی  را در مقابل سویه دلتا کوید-19 نشان می‌دهد و از این به بعد این محصول «تک-دز»، واکسن اصلی کشور روسیه خواهد شد.

 

به گزارش فارس کریل دیمیتریو رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه نیز که اکنون مسئول ارسال واکسن‌ اسپونتیک لایت به خارج از کشور است می‌گوید پیش بینی می‌شود در سال جاری تعداد کافی از  واکسن‌های اسپونتیک وی و اسپونتیک لایت  برای 700 میلیون نفر در سراسر دنیا تهیه شود و تا کنون 50% از محصولات به خارج از کشور ارسال شده است.


او در ادامه اذعان نموده  روسیه بیشتر از 20-25% از بازار جهانی را نمی‌خواهد و قصد ندارد جایگاه تک تازانه را در بازار جهانی کسب کند.


دیمیتریو همچنین گفته است: «ما معتقدیم واکسن اسپونتیک لایت می‌تواند واکسن اصلی روسیه در سال پیش رو باشد و برای واکسیناسیون دوباره نیازی به واکسن اسپونتیک وی نخواهد بود.»

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها