12/6/2021
دوشنبه، ۱۵ آذر ۱۴۰۰
مانورهای دریایی مشترک چین و روسیه در دریای ژاپن

مانورهای دریایی مشترک چین و روسیه در دریای ژاپن

دفتر مطبوعاتی ناوگان روسیه در اقیانوس آرام امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، نیروهای دریایی روسیه و چین مانورهای دریایی دوجانبه "دریای مشترک 2021" را در دریای ژاپن آغاز کردند.

اعتمادآنلاین| این دفتر مطبوعاتی در بیانیه‌ای اعلام کرد: مانورهای دریایی چین – روسیه تحت عنوان دریای مشترک 2021 از 14 تا 17 اکتبر در دریای ژاپن انجام می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، نیروی دریایی روسیه با کشتی جنگی بزرگ ضد زیردریایی موسوم به آدمیرال پانتلیف، دو مین‌روب از نوع ساحلی، زیردریایی یست-بولشرتسک، یک قایق موشکی، یدک‌کش نجات و دیگر تجهیزات در این مانورها حاضر شده است.

 

براساس این بیانیه، کشتی‌های جنگی چینی شرکت‌کننده در این مانورهای دریایی شامل ناوشکن‌های کونمینگ و نانچانگ، شناورهای کینژو و لوژو و همچنین یک زیردریایی دیزلی، یک کشتی تامین و یک کشتی نجات است. گروهی از کشتی‌های جنگی چین در 13 اکتبر به محل لنگرگاه در خلیج پتر کبیر رسیدند.

 

در این بیانیه گفته شد، همچنین 12 هواپیما و بالگرد هوانوردی دریایی ناوگان اقیانوسیه و نیروی دریایی چین در این مانورها مشارکت دارند. در این مانورهای مشترک، کادر کشتی‌های جنگی هر دو کشور مانور تاکتیکی مشترک و اقدامات مین‌روبی را برای گروه‌های دریایی تمرین می‌کنند و همچنین شلیک توپخانه به اهداف دریایی، شکار و مسدود کردن زیردریایی‌های فرضی دشمن در منطقه تعیین‌شده را انجام می‌دهند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها