12/6/2021
دوشنبه، ۱۵ آذر ۱۴۰۰
دور دنیا| شترها هم در عربستان جراحی زیبایی انجام می‌دهند
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

دور دنیا| شترها هم در عربستان جراحی زیبایی انجام می‌دهند

برخی از ساکنان حوزه جنوبی خلیج فارس پول‌های هنگفتی برای انجام عمل زیبایی شترهای خود خرج می‌کنند و دامپزشکان به جای تیمار حیوانات برای آنها جراحی زیبایی انجام می‌دهند.

اعتمادآنلاین| برخی از ساکنان حوزه جنوبی خلیج فارس پول‌های هنگفتی برای انجام عمل زیبایی شترهای خود خرج می‌کنند و دامپزشکان به جای تیمار حیوانات برای آنها جراحی زیبایی انجام می‌دهند.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، مالکان شتر در کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس میلیون‌ها ریال بابت عمل‌ زیبایی شترهای خود همچون باد کردن لب‌ها و کوتاه کردن گوش‌هایشان می‌پردازند.

 

به نوشته رسانه‌های عربی، بسیاری از عاشقان شتر در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس موی شترهای خود را آرایش می‌کنند تا زیباتر به نظر بیایند و بتوانند به مبلغ بیشتری این حیوانات را به فروش برسانند.

 

این پدیده چنان در این کشورها رونق پیدا کرده که مسئولان را بر آن داشت تا چنین اقداماتی را جرم اعلام کنند و عاملان آن را به عنوان کلاهبردار تحت تعقیب قرار دهند.

 

با این حال این کار همچنان در عربستان سعودی در حال انجام است و کار افراد فعال در این زمینه در آستانه جشنواره‌های شتر بسیار سکه می‌شود.

 

به گفته کارشناسان، کار به جایی رسیده است که برخی برای گران‌تر کردن شترهای خود گردن و مژه‌های این حیوانات را هم دستکاری می‌کنند.

 

در این بین شماری از دامپزشکان نیز بیکار ننشسته و به جای تیمار حیوانات کلینک‌های زیبایی برای آنها راه انداخته‌اند، این در حالی است که در کشوری همچون عربستان هم انجام عمل زیبایی برای شترها ممنوع اعلام شده است.

 

در حال حاضر بیش از یک میلیون شتر در عربستان سعودی نگهداری می‌شوند که قیمت برخی از آنها چند میلیون ریال است.

 

بر اساس آخرین نرخ‌های اعلام‌شده، باد کردن لب‌های شتر 266 دلار و حداقل قیمت آرایش موی شتر نیز 53 دلار (حدود یک میلیون و 400 هزار تومان) است، همچنین حمام کردن شتر 26 دلار برای صاحبش آب می‌خورد.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها