نامزدهای باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان
نامزدهای سومین دوره جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان معرفی شدند.
اعتمادآنلاین| ابراهیم حیدری دبیر سومین دوره جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان با اشاره به استقبال خیلی خوب از این رویداد گفت: در سومین دوره جام باشگاههای کتابخوانی 1746 شهر و روستا مشارکت داشتند و 15هزار باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان با 200هزار عضو در سراسر کشور تشکیل شده است.
او متذکر شد: رقابت جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان در چهار بخش «باشگاه برگزیده»، «بهترین فیلم موبایلی»، «بهترین نامه به نویسنده» و «بهترین کتاب به انتخاب کودکان و نوجوانها» برگزار میشود و بهترین اثر در هر بخش در مراسم پایانی این رویداد در ساعت 10 روز سهشنبه چهاردهم اسفندماه در پردیس سینمایی باغ کتاب معرفی خواهد شد.
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامهریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هدف از برگزاری جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان را نهادینهسازی کتابخوانی در گروههای سنی کودک و نوجوان دانست و گفت: کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان و همچنین تقویت فرهنگ گفتوگو و تقویت استدلال و مهارت در بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی در کودکان و نوجوانان و آشنایی بچهها با محیطهای مرتبط با کتاب همچون کتابفروشی، کتابخانه و تبدیل فضاهای عمومی موجود به فضاهایی مناسب برای مطالعه فردی و گروهی همچنین گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام یک کار گروهی از دیگر اهداف فعالیتهای جام باشگاههای کتابخوانی است. همچنین پیشرفت تحصیلی از راه برنامهای سرگرمکننده میان کودکان و نوجوانان و کمک به تأسیس و تقویت کتابخانههای کوچک کلاسی، مهدکودکی، کانونی، آپارتمانی، محلهای، مسجدی و ارتباط بین اهل قلم و کودکان و نوجوانان و نیز کمک به گسترش تبلیغ و معرفی کتاب از دیگر اهداف این جشنواره است.
نامزدهای سومین دوره جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان به این شرح معرفی شدهاند:
1_ باشگاه کوچه رندان - اختر ، از کلاله، در استان گلستان
2_ باشگاه پرمغزای فومنی-بچههای پرتوان، از فومن در استان گیلان
3_باشگاه طلوع مهر و دوستی (دختران و پسران) از اصفهان در استان اصفهان
4_ باشگاه اوریای شهدای باصدی، از رامهرفر در استان خوزستان
5_ باشگاه اساره سو، از قائمشهر در استان مازندران
6_ باشگاه زیر گنبدکبود و رنگینکمان از گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد
7_باشگاه شکیبا، از خورموج در استان بوشهر
8_ باشگاه ایراندخت از اهواز در استان خوزستان
9_ زیر گنبدکبود، از ابرکوه در استان یزد
10_ باشگاه مدرسه سبز سما(کتابخورهای شیطان کوه) از لاهیجان در استان گیلان
11_ باشگاه گلواژه از خورموج در استان بوشهر
12_ باشگاه زهرا مبارکه (س)؛ از صومعهسرا در استان گیلان
13_ باشگاه کابری فیشور، از لارستان در استان فارس
14_باشگاه برکه، از اوز در استان فارس
15_ باشگاه بویان، از قره آغاچ(کلاله) در استان گلستان
16_ باشگاه کرم کتابهای سیاره 158، از تربت حیدریه در استان خراسان رضوی
17_ باشگاه دختران حوا، از برازجان در استان بوشهر
18_ باشگاه اندیشهورزان فرهمند، از کرمان در استان کرمان
19_ باشگاه دوبال دانایی، از شهررضا در استان اصفهان
20_ باشگاه ریحانه از سنندج در استان کردستان
21_ باشگاه مهرآیین-مهرآذین از رامهرفر در استان خوزستان
نامزدهای سومین دوره جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان در بخش استمرار:
1_ باشگاه استی، از ابویسان در استان خراسان رضوی
2_با هم بخوانیم (یکی بودِ سابق)، از گنبدکاووس در استان گلستان
3_باشگاه طلوع مهر- بچههای آسمان از کلاله در استان گلستان
4_ باشگاه لبخند خدا، از نسیمشهر در بهارستان استان تهران
5_باشگاه آسیاب بچرخ، از گنبدکاووس در استان گلستان
منبع: ایسنا
دیدگاه تان را بنویسید